" /> Kars Hakkında Turistik Bilgiler | Kars'a Gidiyorum

Kars Hakkında Turistik Bilgiler

Tarihi, M.Ö. 7. asra kadar uzanan Kars, gerek tarihî gerek doğal güzellikleri gerekse de turizm faaliyetleri olsun, turistlerin ilgisini çeken yerlerden biri. Kars’a bağlı Sarıkamış ise başlı başına bir tarihe sahiptir.

Kars’a gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında;

Türkiye’nin sayılı kayak tesislerinden biri olan Sarıkamış Kayak Tesisleri’nde bir gün geçirmeden geri dönmeyin. Kars’ı gezerken sizlere Kars yerel turizm şirketleri yardımcı olacak, organizasyonlarınızda sizlere lojistik destek sağlayacaktır.

Kars’ta konaklama için gideceğiniz Kars otelleri, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için her türlü imkâna sahiptir. Sarıkamış’ta bulunan Çamkar Hotel de bunlardan biri. Kayak sporlarıyla ilgili birçok faaliyete ev sahipliği yapan otelde 55 oda ve 126 yatak ile misafirlerini bekliyor.

Yüz kişilik restaurantı, toplantı salonu ve hamamıyla farklı ihtiyaçlara hizmet veren Güngören Hotel’i şehir merkezinde konaklamak için tercih edebilirsiniz.

Geniş alana kurulmuş, lüks hizmetleriyle Grand Ani Hotel, birçok ünlü ismi de misafir etmiş VIP hizmetlerine de sahip bir konaklama tesisidir.

Tarih, doğa ve kültürü iç içe yaşamak için Kar’s Otel’i tercih edeceksiniz. Rus yapımı olan binada hizmet veren otel, özel dizayn odalarıyla misafirlerini bekliyor.

Kars’ın yöresel lezzetlerini tatmak için gidebileceğiniz birçok Kars restoranı mevcut.

25 yıllık aşçılık deneyimine sahip Yasin Usta’nın lezzetli yemekleriyle güzel vakit geçirebileceğiniz Düşler Sokağı Restaurant, Ardahan sınırında, Çıldır Gölü kenarında bulunan Atalay’ın Yeri Balık Lokantası, kaz etinin muhteşem lezzeti için Kars’a gelen tüm ünlüleri ve devlet adamlarını ağırlamış olan Kars kaz lokantalarını, 1974’ten beri lokantacılık sektöründe bulunan Kaygısız Ocakbaşı, Kars’ın yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz mekânlar arasında.

Kars’a ulaşım hem karayolu, hem havayolu hem de demiryolu ile yapılabilmektedir. Havaalanı şehir merkezine 7 km mesafede bulunmaktadır. Kars  – Ankara – İstanbul demiryolu ile ulaşım mümkündür. Demiryolu istasyonu şehir merkezine 1 km mesafededir. Kars şehirlerarası otobüs terminali, şehir merkezine 3 km mesafededir. Ulaşım – konaklama ve uçak bileti gibi konularda Kars içi ve dışına yapacağınız turlarda KArs rent a car firmalarından rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz.

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*