" /> Kars'a Ulaşım Nasıl? | Kars'a Gidiyorum

Kars’a Ulaşım Nasıl?

  • Hava Yolu
  • Kara Yolu
  • Demir Yolu
Kars Havalimanı’nın şehre uzaklığı 7 km’dir. Türkiye’nin her yerinden seçkin havayolu şirketleriyle Kars Havalimanı’na gelme imkanı mevcuttur. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olamk üzere yurt içinden ve yurt dışından Türk Hava Yolları, AtlasJet ve SunExpress gibi seçkin havayolu şirketlerinin karşılıklı seferleriyle haftanın her günü Kars’a ulaşmak mümkündür. Havalanından taksilerle otele ulaşım da hızlı ve güvenlidir. 2003 yılında başlatılan Bölgesel Havayolu Taşımacılığı Projesi kapsamında Kars’ın yurtiçi ulaşım alternatifleri arttırılmıştır. Pek çok ile, Kars üzerinden aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Kars Havaalanı’ndan taksi ve firmalara ait otobüslerle 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşılmaktadır.

Kars Havalimanı:

+90 (474) 223 06 74

 
Kars Şehirlerarası Otobüs Terminali şehir merkezine yaklaşık 3 km uzaklıktadır. Kars’a yakın illerle ulaşımını sağlayan karayolları konforlu bir seyahate olanak vermektedir. Türkiye’nin her yerinden seçkin otobüs şirketleriyle Kars’a gelmek mümkündür. Kars’tan, başta Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Trabzon, Samsun ve Diyarbakır olmak üzere bütün şehirlere direkt veya aktarmalı otobüs seferleri bulunmaktadır. Otobüs şirketlerinin şehir mer-kezinde acenteleri vardır.

Kars Otobüs Terminali:

+90 (474) 223 33 33 – 223 29 55 – 212 77 77

Yakın çevredeki illerin havaalanlarından araç ile ulaşmak isterseniz, iller arası kilometreler şu şekildedir;

Kars – Erzurum arasındaki mesafe 203 km

Kars – Ağrı arasındaki mesafe 216 km

Kars – Erzincan arasındaki mesafe 389 km

TCDD Kars Tren İstasyonu’nun kent merkezine uzaklığı yaklaşık 1 km’dir. Kars-Ankara-İstanbul demiryolu (Erzurum-Erzincan-Sivas-Kayseri üzerinden) bağlantıları vardır. Kars’tan Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Yozgat, Ankara, Eskişehir, İzmit ve İstanbul’a direkt tren seferleri vardır. Özellikle Ankara veya Eskişehir aktarmalı tren seferleriyle de Türkiye’nin büyük bir bölümüne ulaşım mümkündür. TCDD, son yıllarda yaptığı çalışmalarla, tren raylarını iyileştirmekte ve yeni hatlar açmaktadır. Kars’a tren ile ulaşmak uzun sürse de, keyifli bir yolculuk geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kars Tren İstasyonu:

+90 (474) 223 43 98 – 223 43 99

 

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*