" /> Soğuklar Kralı Kars | Kars'a Gidiyorum

Soğuklar Kralı Kars

En güzel yerlerin bulunduğu Kars ülkemizin en soğuk yerlerinden biri olarak bilinir. Aklımıza gelen önemli yerler de Kars’tadır. M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan Kars, gerek tarihî gerek doğal güzellikleri, gerekse de turizm faaliyetleri olsun, turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Gidenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri olan Sarıkamış kayak merkezi ile kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğlenceli vakitler geçirmenin yanı sıra tarihi yerler ile de dikkat çeken bu şehrimizde görülmelidir.

Kiliselerin en eskilerinden

Kiliseler ve manastırlar kenti de denilen Ani Antik Kenti’nin tarihi, Katolik Çağ’a dayanan bir yerdir. Kars’ta bulunan bu kilise ve manastırlar hala turistlerin merakla ziyaret etmek için geldikleri yerlerdir. Karsa gidip Ani Katedrali, Havariler Kilisesi, Gagik Kilisesi, Aziz Krikor Kilisesi ve Bakireler Manastırı gibi yerleri görmemek olmaz. Heyecanla ve merakla tarihini dinleyeceğiniz bu yerleri çok seveceksiniz.

Türkiye’nin en büyük gölleri arasında

Van Gölü’nden sonraki en büyük göl olan Çıldır Gölü, yaz mevsimini yeşil ve huzurlu manzarasıyla karşılamaktadır. Bunun yanı sıra kış mevsimi göl buzla kaplandığından üzerinde taze balık yeme keyfini yaşatmak mümkündür. Bu da demek oluyor ki Kars’ı, yaz ya da kış her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

Kars İlinde öne çıkan yerler

Şehirler

Kasabalar

Havaalanları

Görülecek Yerler

Turistik Bölgeler

Ulusal Parklar

Dini Bölgeler

Manzaralar

Ulaşım

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*